Skocz do zawartości

Schodzące w dół lusterko pasażera - WSTECZNY bieg


bl120d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W moim 120d z końca 04r. (manualna skrzynia biegów) przy wbiciu biegu wstecznego nie schodzi lusterko pasażera w dół, a funkcja ta jak wiemy ma ułatwiać dojechanie do krawężnika. W książce serwisowej pisze że jest taka opcja w tych modelach. W E38 mam tą funkcje i działa wyśmienicie. Przy ustawieniu regulacji lusterka na kierowcę oczywiście.

 

Czy trzeba zakodować taka funkcję w samochodzie ? Lusterka mam oczywiście elektryczne, lecz składane ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam ową funkcję przy lusterkach fotochrom składanych elektrycznie, lecz mam ją wyłączoną (wyłączylem przełącznikiem po stronie kierowcy) bo naczytałem się gdzieś ze to straszanie pada.. a jak padnie to yghm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w E38 też mam przy fotochromach i el. składanych.

Jeżdżę już tą 7'ka ponad 6lat z zawsze włączoną ta funkcja. Bardzo rzadko ja wyłączam chyba że cofanie tego wymaga. I działa bez zarzutów ! :D

 

Brakuje mi tego w 1'ce... Bo to naprawdę świetna rzecz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Ona z tego co pamietam jest tylko jezeli posiadamy skladanie lusterek przyciskiem i fotochrom

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedawno tez o to kogos pytalem, nie wiem czy to juz zostalo powiedziane czy nie, ale aby sie te lusterko opuscilo nalezy przeciagnac na prawo przycisk od sterowana lusterkami :)

 

A nie odwrotnie :wink:

 

W starszych modelach aby funkcja działała musi byc pamięc foteli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta opcja występuje tylko z pakietem lusterek zewnętrznych - obejmujących elektryczne składania i pamięć ustawienia. Nie musi iść w parze z lusterkami fotochromatycznymi.

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.