Skocz do zawartości

Xenon Philips D1S Ultrablue 6000k - opinie


bl120d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dostępne są w sprzedaży oryginalne palniki xenonowe Philipsa model Ultrablue które uzyskują barwę 6000K. Ich cena za sztukę to ~400pln.

 

Czy posiada ktoś takie palniki i może się podzielić opinią na ich temat ? Jak świecą w dzień w nocy ? Jaką barwę daje soczewka ? Jakie jest światło na np. białej ścianie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

Panowie jakieś dziwne info sieją z tym spadkiem lumenów - tutaj kłania się wiedza "przeczytana" a nie praktyczna.

 

4300k mają z reguły 3200lm

5000-6700k mają 3000-3100l.

8000k mają 2800lm

i tak dalej.

 

Różnicy 100lm przy takim natężeniu światłą nie jeteście w stanie zobaczyć nawet gdybyście się bardzo starali, tym bardziej że ludzkie oko lepiej reaguje na tem. barwową w przedziale 5000-7000k niż na 3000-4500k, więc w praktyce widzi się LEPIEJ przy temperaturze 5000-7000k gdyż jest to tem barwowa światłą słonecznego do którego jesteśmy przyzwyczajeni i przystosowani.

 

Kolego zarówno Philips 6000k jak i Philips 6700k ( na ebay można kupić ) oraz osram 5000k są w praktyce najlepszym możliwym wyborem palników.

 

Uwierz miałem już ich sporo , ba nawet 12000k mi się kiedyś w lampach pojawiły i zakres 5000-7000k wprawi Cię w nocy w prawdziwą euforię z powodu jasności i koloru świała

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam 6000k jak leży śnieg jest zaje... efekt., a kolor powyżej 8000k świeci jak niebieska dioda

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Panowie jakieś dziwne info sieją z tym spadkiem lumenów - tutaj kłania się wiedza "przeczytana" a nie praktyczna.

 

4300k mają z reguły 3200lm

5000-6700k mają 3000-3100l.

8000k mają 2800lm

i tak dalej.

 

Różnicy 100lm przy takim natężeniu światłą nie jeteście w stanie zobaczyć

 

Rzeczywiście kolego pisząc te wartości podałeś przykład "praktyczny". Ja miałem w poprzednim aucie 4300K, 6000K i potem znowu 4300K i na tych doświadczeniach się opieram. Byłem w stanie zobaczyć różnicę. Może nie dla wszystkich 4300K i 6000K wynosi ona 100 lumenów. A specyfikację to trzymają oryginały, których wszyscy wiemy ile jest na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Wiesz między 4300k a najtańszym chińskim syfem 6000k na pewno różnica jakaś jest, ale pomiedzy porządnymi żarówkami ( a o takich traktuje temat ) różnicy nie zauważysz.

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Wiesz między 4300k a najtańszym chińskim syfem 6000k na pewno różnica jakaś jest, ale pomiedzy porządnymi żarówkami ( a o takich traktuje temat ) różnicy nie zauważysz.

 

Dokładnie zgadzam się z przedmócą :cool2: ,ostatnio sam testowałem chińskie 6000k i wróciłem do starych Osram Xenarc (pisałem tu viewtopic.php?f=70&t=154217&start=45)

 

Z drugiej strony dzisiaj patrzyłem się na palącą się soczewkę i zauważyłem różnicę w samej barwie soczewki, prawa jest jakby bardziej mleczna. Reflektory miałem wymieniane w marcu 2010r, i się zastanawiam czy aby już się wypaliły soczewki czy to wina żarnika? (może pada) mam je 3 lata - Osram Xenarc. Lampy mam ZKW, jest temat o tym jakie to dziadostwo (chodzi o soczewki) i szybko się wypalają, tematy są także poruszane na innych zagranicznych forach. I cholera wie... Co ciekawe na ścianie oba reflektory świecą identycznym kolorem, tylko w momencie patrzenia się na soczewkę widać różnicę. :mad2: Na reklamację raczej nie mam co liczyć.

 

Chciałem teraz kupić albo tytułowe Philips Ultrablue 6000k albo Osram Cool Blue 5000k - i sam nie wiem na jakie się zdecydować.

 

 

Pzdr.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Najlepeij oba komplety;) zalozysz jedna na jedna strone druga na drugami a co nie bedzie ci odpowiadac odeslesz spowrotem. Ja bym bral 6000k, moze jak jest deszcz to swiatlo jest troche mniej widoczne no ale w sumie ile w polsce tak naprawde pada?

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepeij oba komplety;) zalozysz jedna na jedna strone druga na drugami a co nie bedzie ci odpowiadac odeslesz spowrotem. Ja bym bral 6000k, moze jak jest deszcz to swiatlo jest troche mniej widoczne no ale w sumie ile w polsce tak naprawde pada?

 

Tak właśnie myślałem :-) założę jedną taką drugą taką i zobaczę, mam ten komfort, że dostawca to mój dobry kontrahent od lat także poświecimy - zobaczymy :)

 

Ale mam nadzieję, że to 6000k nie ma nic wspólnego z tym 6000k chińskim HID które testowałem... bo w deszcz faktycznie był dramat. :duh:

 

A co z tą soczewką może u mnie być? U was obie soczewy świecą tak samo? :roll:

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepeij oba komplety;) zalozysz jedna na jedna strone druga na drugami a co nie bedzie ci odpowiadac odeslesz spowrotem. Ja bym bral 6000k, moze jak jest deszcz to swiatlo jest troche mniej widoczne no ale w sumie ile w polsce tak naprawde pada?

 

Tak właśnie myślałem :-) założę jedną taką drugą taką i zobaczę, mam ten komfort, że dostawca to mój dobry kontrahent od lat także poświecimy - zobaczymy :)

 

Ale mam nadzieję, że to 6000k nie ma nic wspólnego z tym 6000k chińskim HID które testowałem... bo w deszcz faktycznie był dramat. :duh:

 

A co z tą soczewką może u mnie być? U was obie soczewy świecą tak samo? :roll:

 

Pzdr.

 

Jam ma auto z 2011 30tyś przebiegu i mam wrażenie, że jedna świeci gorzej...

www.scooterkingz.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi czasy dość już mam przekładania tych żarników (jarzników), pozostaje zamienić miejscami i sprawdzić czy faktycznie winą jest soczewka czy źródło światła, ale już zobaczę w przyszłym tygodniu jak będę miał Philips Ultrablue lub Osramy cool blue intense, raczej skłaniam się ku pierwszym.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawiał zużycie (wypalenie) odbłyśnika, a nie soczewki. Ostatnio czytałem w gazecie (auto świat bodajże) artykuł o "zużyciu" odbłyśników i była tam adnotacja do naszych e90, w których znacząco pogarsza się jakość świecenia w egzemplarzach o przebiegu powyżej 150k km. Chodzi oczywiście o reflektory ksenonowe. Są firmy zajmujące się regeneracją reflektorów. W naszym przypadku mankamentem jest możliwość rozebrania lampy, bądź jej brak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawiał zużycie (wypalenie) odbłyśnika, a nie soczewki. Ostatnio czytałem w gazecie (auto świat bodajże) artykuł o "zużyciu" odbłyśników i była tam adnotacja do naszych e90, w których znacząco pogarsza się jakość świecenia w egzemplarzach o przebiegu powyżej 150k km. Chodzi oczywiście o reflektory ksenonowe. Są firmy zajmujące się regeneracją reflektorów. W naszym przypadku mankamentem jest możliwość rozebrania lampy, bądź jej brak.

 

No tak, ale moje lampy mają ponad rok czasu :duh: (były wymieniane) i już by się odbłyśnik wypalił :?: Szybko :roll:

To fakt znajomy w swojej e90 chciał oddać lampy do takiej regeneracji to pan mu powiedział, że nie podejmie się. Jest temat na forum E46 o tym zjawisku wypalania się odbłyśników szczególnie lampy ZKW. U mnie też są ZKW :|

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

[edit]

 

Postanowiłem wyczyścić soczewkę od środka przez otwór od żarówki (nie wyciągałem lampy), na drut nawinąłem szmatkę do czyszczenia matryc LCD i na ile się dało manewrować drutem, wyczyściłem.. i wszytko byłoby ok gdyby nie fakt, że soczewka jest także zakurzona z zewnątrz :mad2: ale jak?! Lampy mają niespełna 2 lata :mad2: :mad2: bez wyciągnięcia soczewki nie da rady wyczyścić jej z zewnątrz.

 

 

 

 

 

 

A jak jest ktoś zainteresowany to mam możliwość załatwienia takich D1S Philips Ultra Blue 6000k - 730zł za kpl. + przesyłka :) oczywiście towar ORI nie żadna podróbka.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
soczewka jest także zakurzona z zewnątrz ale jak?! Lampy mają niespełna 2 lata

 

Podejrzewam że jest to związane z odpowietrzeniem/wentylacją lampy. W środku nie ma przecież próżni a to oznacza że lampa może zaparować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem z prawym reflektorem,świecił zdecydowanie słabiej,nawet na przeglądzie diagnosta zwrócił mi uwagę,że coś nie halo z jasnością.

Kupiłem oryginalne żarówki od kolegi z forum i po problemie oba reflektory świecą identycznie mocno,wcześniej wymieniałem prawą żarówkę w NorAuto

podobno philipsa oryginalne za 220 zł i lipa w nocy wydawało się,że brak prawej lampy.Auto z grudnia 2005 przebieg 154122 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w środku to raczej nic bez "rzeźbienia" nie zrobisz, a ja np wymieniłem żarówki po prostu, żeby były nowe, i nowe świecą zdecydowanie lepiej, ale jeśli różowieją to znaczy ze do wymiany żarówka, albo przetwornica się kończy.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile miały bo kupiłem auto 7 mieś temu, ale sądząc po ich stanie to może nawet od nowości.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.