Skocz do zawartości

Zabezpieczenie / regeneracja lakieru


Rekomendowane odpowiedzi

Taką gąbkę mam też i chyba leży już z rok bo była gratis do jakiegoś zakupu. Czas sprawdzić

Ale UWAGA! Tak jak Jan Niezbędny uprzedza - z daleka od lakieru! Kiedyś usuwałem tak plamy po asfalcie (czyli smole) z malucha :cry2:

 

Plamy od smoły i asfaltu usuniesz Tar&Glue Remover. Przetestowałem kilka i ze swojej strony polecam Mac Prickbort MAC 124 albo Sanesolv. Są to ostatnio moi faworyci w tej kategorii produktów.

 

Gąbki nie znam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Plamy od smoły i asfaltu usuniesz Tar&Glue Remover. Przetestowałem kilka i ze swojej strony polecam Mac Prickbort MAC 124 albo Sanesolv. Są to ostatnio moi faworyci w tej kategorii produktów.

Teraz to ja już wiem, że do lakieru nie stosuje się zmywaków do naczyń :lol:

Jeszcze jedna dygresja dotycząca NuFinish. Oprócz mleczka zakupiłem coś co się nazywa Cling. Tak jak piszą, służy do przetarcia auta po zwykłym myciu, pomiędzy woskowaniami. Wiadomo, że auto po umyciu i osuszeniu zawsze pokryte jest, mniej lub bardziej, nalotem (plamami) po "twardej" wodzie. Zależy to od tego jaką wodę mamy w wężu. Cling'iem pryska się na blachę i przeciera mikrofibrą. Cała procedura na mojej X3 to 5 minut, a auto wygląda własciwie tak jak zaraz po woskowaniu :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki coś nazywa się Quick Detailer :P Usuwa water spoty (plamy od wody) i jeżeli ma carnaubę i masz nawoskowany samochód to podbije Ci tzw. weet look i trochę "wzmocni" wosk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przyklad. Jednak wybralbym cos innego np. Megsa ultimate quick detailer, smartdetailer (jeden z moich ulubiencow a zapach jak dla mnie super), auto finese.

Jak interesuje cie ten temat to zapraszam na detailing club . Pl masz tam rowniez mnostwo reklamujacych sie sklepow i dla forumowiczow znizki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.