Skocz do zawartości

[F10/F11] Mycie, zabezpieczanie, sprzątanie.


monogramus

Rekomendowane odpowiedzi

Ja sie nie znam na tych powłokach i szczerze nie chce znać, chciałem mieć dobre zabezpieczenie i miły dla oka lakier :cool2: bez wchodzenia w szczegóły, płacę odbieram i mam być zadowolony :wink:

 

Robiłem drugi raz z kolei jakieś cuda z Glitechnica (wszystkie powłoki nakladali 3x) :wink: największym plusem jest praktycznie brak rys podczas codzienniego używania auta, mycia ręcznego itp. Pod słońce itp lakier jest jak nowy. Do tego samo mycie auta to czysta przyjemnosc, czasami wystarczy spłukać tylko i większośc syfu schodzi. Jestem już kilka miesięcy po nałożeniu i dalej powłoka "działa". Oczywiście przed zabezpieczeniem powłoką była renowacja lakieru.

 

W sobotę zabezpieczyłem felgi produktem tej firmy, jak narazie 100% zadowolenia, zobaczymy jak długo się utrzyma.

 

Jedyne czego mi brakuje, to trochę głębi koloru, mam teraz masakryczne lustro :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 575
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Członkowie klubu
Ja sie nie znam na tych powłokach i szczerze nie chce znać, chciałem mieć dobre zabezpieczenie i miły dla oka lakier :cool2: bez wchodzenia w szczegóły, płacę odbieram i mam być zadowolony :wink:

 

Robiłem drugi raz z kolei jakieś cuda z Glitechnica (wszystkie powłoki nakladali 3x) :wink: największym plusem jest praktycznie brak rys podczas codzienniego używania auta, mycia ręcznego itp. Pod słońce itp lakier jest jak nowy. Do tego samo mycie auta to czysta przyjemnosc, czasami wystarczy spłukać tylko i większośc syfu schodzi. Jestem już kilka miesięcy po nałożeniu i dalej powłoka "działa". Oczywiście przed zabezpieczeniem powłoką była renowacja lakieru.

 

W sobotę zabezpieczyłem felgi produktem tej firmy, jak narazie 100% zadowolenia, zobaczymy jak długo się utrzyma.

 

Jedyne czego mi brakuje, to trochę głębi koloru, mam teraz masakryczne lustro :mrgreen:

 

kup z gtechnic c2v3, i po umyci aplikuj najpierw na szmatę(2 strzały z atomizera) a potem na auto podbije kolor i uzupełnisz warstwę utlenionej powłoki.

sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzis jednak kupilem Krauss Dual Action 900 W, jakie opinie? I do tego w zestawie sa flexipads ,moga byc? I co do past menzerna,w porownaniu do UC z megsa to sa lepsze?

Bez wkladu serca i pracy,twoj lakier nie wyglada cacy ...

Wiele serc....jedno bicie..... BMW na cale zycie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
generalnie cały zestaw jest ok, pamietaj jednak ze na lakierze ori bmw bez rotacji i futra super korekty nie zrobisz, ale na początek ten zestaw jest ok, podczas polerowania czyść pady szczotką bo menzerna szybko je zapycha, kup jeszacze IPA, do oczyszczania lakieru z pasty i mikrofibry.
sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Też kupiłem dziś maszynkę DA. Poczytałem trochę i dobrałem pady nie gąbkowe tylko z mikrofibry, ponoć najlepsze do DA. Do tego pasty Scholl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Też kupiłem dziś maszynkę DA. Poczytałem trochę i dobrałem pady nie gąbkowe tylko z mikrofibry, ponoć najlepsze do DA. Do tego pasty Scholl.

generalnie spoko, ale jak kupiłes pady z fibrą z flexipadsa, to są mocno średnie, w/g mnie, lubia się rozklejać i przypalać, z kolei pasty scholla, uzywam s17 na auta do sprzeaży bo mega wypełniają rysy, kup jak i kolega IPA do wymywania pasty, bo możesz się zdziwić :wink:

szkoda że wczesniej nie napisałeś bo stoja pasy schola u mnie i się marnują...

sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ultimate Compound + Ultimate Polish z Megsa kontra podobny zestaw z menzerna? po ktorym zestawie bedzie lepszy efekt? czy roznica w efekcie koncowym jest duza?na to polozylbym megsa 16.? i teraz pady z flexipads : Ultimate compound + pad pomaranczowy, ultimate polish + pad zolty? i ktore pady teraz najbardziej polecacie? jakiej firmy? bo w Se z tego co sie zorientowalem to pady sonaxa sa tak latwo dostepne?

Bez wkladu serca i pracy,twoj lakier nie wyglada cacy ...

Wiele serc....jedno bicie..... BMW na cale zycie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

nigdy nie uzywałem padów sonax-a, nie wiem czy sa dostepne w PL, ja lubie lake country, jesli chodzi o pasty z megsa to te sa dobre

http://www.meguiars.pl/shop/product_info.php?products_id=606

http://www.meguiars.pl/shop/product_info.php?products_id=605 , dodatkowo można jeszcze 101 do cięcia

 

jeśli chodzi o pady to różnie bywa, zasada jest taka, żeby uzywać pad do cięcia z pastą do cięcia/futrem, pad do polisha z pasta polerującą itd., choć nie jest to tak oczywiste, popróbujesz to sam zobaczysz, jesli masz do zrobienia auta bmw z lakierem ori i chcesz żeby jakoś praca szła, to kup futro z krótkim włosem i pastę tnącą, potem wypoleruj powierzchnię , na końcu finish

sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kri 35 za podpowiedzi :) ogolnie z Megsa to mam prawie wszystkie produkty,teraz dodatkowo potestuje sobie menzerna,bo tez dokupilem zestaw :) A zalozmy jak jedziesz pasta typu 105 z megsa,lub UC to duza razy trzeba pada czyscic? czy zdarza sie obleciec cale auto? a jak sytuacja wyglada z padami falistymi?

Bez wkladu serca i pracy,twoj lakier nie wyglada cacy ...

Wiele serc....jedno bicie..... BMW na cale zycie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Ciebie zawsze mozna liczyc....dzieki....no wlasnie zaraz zanieram sie za auto,tylko nie moglm znaleźć szczoteczki starej do zebow,i wzielem nowa taka do mycia naczyc,gdzies czytalem ze tez moze byc,z gestym wlosem?

Bez wkladu serca i pracy,twoj lakier nie wyglada cacy ...

Wiele serc....jedno bicie..... BMW na cale zycie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zrobilem autka maszyna i jest cudenko....:) tylko mam jedno pytanko, zostaja mi takie jakby smugi (chmurki),to jest tylko widoczne przy pelnym sloncu pod pewnym katem,jak stoje i je widze a troszke sie przesune to nie ma,z bliska nie ma nic,zadnych rysek.i to tylko w niektorych miejscach.tak jak by pozostalosci po wosku? ale nakladam cieniutka warstwe,pozniej wyciera mikrofibra,i druga mikrofibra przecieram auto. Moja zona np, tego nie widziala :) moze jakies rady?

Bez wkladu serca i pracy,twoj lakier nie wyglada cacy ...

Wiele serc....jedno bicie..... BMW na cale zycie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images66.fotosik.pl/894/30a57af44e9da978med.jpg' alt='30a57af44e9da978med.jpg'>

 

 

udalo mi sie wylapac na jednym zdjeciu:)

Bez wkladu serca i pracy,twoj lakier nie wyglada cacy ...

Wiele serc....jedno bicie..... BMW na cale zycie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zrobilem autka maszyna i jest cudenko....:) tylko mam jedno pytanko, zostaja mi takie jakby smugi (chmurki),to jest tylko widoczne przy pelnym sloncu pod pewnym katem,jak stoje i je widze a troszke sie przesune to nie ma,z bliska nie ma nic,zadnych rysek.i to tylko w niektorych miejscach.tak jak by pozostalosci po wosku? ale nakladam cieniutka warstwe,pozniej wyciera mikrofibra,i druga mikrofibra przecieram auto. Moja zona np, tego nie widziala :) moze jakies rady?

 

To są tzw. swirle, które usuniesz lekkościerną pastą, nawet "UC" który masz, tylko miekką gąbką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wczesniej robilem recznie,aplikatorem i tez takie cos bylo,nawet wiecej.... teraz to tylko widac w dwoch miejsach pod dobrym katem....

Bez wkladu serca i pracy,twoj lakier nie wyglada cacy ...

Wiele serc....jedno bicie..... BMW na cale zycie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

wez latarkę z najmocniejszym światłem jakie masz i zrób dokładną inspekcje lakieru pewnie wyjdzie więcej.

co ci mogę powiedzieć, dlatego oddaje się auto do korekty lakieru do zakładów Auto detailingu... szkoda ze masz do mnie tak daleko machnął bym ci te holsy do ręki...

sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem sensu uczenia sie detailingu na F11. Skończy sie to przecież i tak koniecznościa ratunku przez specjalistów, bo wyjdą swirle i/lub hologramy albo gorsze rzeczy.

 

Uczyć można się na Golfie 3 albo kupionych do tego celu częściach blacharskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie jest tak,bo na f11 nic nie widac,i robilem tak samo,i jest elegancko, ogladal nawet to auto Pan co 20 lat sie zajmuje detailingiem i pracuje w megsie,i powiedzial ze kawal dobrej roboty,robil inspekcje pod latarka i byl w szoku. Ja je w ostatnim czasie zrobilem 2 razy recznie i raz DA. I na f11 nie ma sladu po hologramach itp. Oprocz tego zrobilem kilka aut,jasnych i tez jest super. Tylko na drugim autku widac w dwoch miejscach na dzwiach,takie tylko 2 smugi... nie wyglada to na hologramy,batdziej na nadmiar wosku...

Bez wkladu serca i pracy,twoj lakier nie wyglada cacy ...

Wiele serc....jedno bicie..... BMW na cale zycie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
może też tak byc, albo zle wymyta pasta, wymyj IPA lub zmywaczem silkonowym i bedziesz wiedział wtedy na pewno...
sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.