Skocz do zawartości

[F10/F11] Mycie, zabezpieczanie, sprzątanie.


monogramus

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję zajechać do fachowców i obciążyć ich kosztami doprowadzenia lakieru do stanu poprzedniego.

 

Ja dzis odebrałem auto po renowacji lakieru + nałożeniu powłoki kwarcowej w car spa, polecam, wszelkie rysy (szczególnie myjnie, jakieś zarysowania grubsze, etc) usunięte, kolor odżył, warto było się zdecydować a cena pełnego pakietu nie zabija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 575
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W którym robiłeś? Ja robiłem powłokę w Car Spa rok temu i też było ok. Czytałem ostatnio o jakiejś powłoce ceramicznej, ponoć lepszej od kwarcowej, ale jeszcze nie zgłębiłem tematu.

 

Robiłem w Tychach bo jestem z okolic, kilka lat temu oddałem tam swoją E65 (seria 7) i rownież byłem bardzo zadowolony.

 

jak cena za spa?

 

Ja robiłem cały pakiet, lakier + powłoka, koła, szyby, etc, wyszło całkiem znosnie, szczegółowe cenniki są na ich stornie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie,

 

Tak trochę z innej beczki: wraz z nastaniem wysokich temperatur, w moim 5-miesięcznym F10 zaczęło mocno cuchnąć z klimy (przez krótki czas po porannym uruchomieniu). Agregat mam cały czas włączony (jak we wszystkich poprzednich samochodach - również w zimie. Czy ten typ tak ma, czy mój egzemplarz już zdążył złapać mikroby? Nie za wcześnie to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, tyle to wiem :)

 

Zadałem to pytanie aby zorientować się, czy to częsta przypadłość F10 (moje auto zostało zbudowane zaledwie pół roku temu)....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
sluchaj ja tez mam z roku 12' nic nie skrzypi i nie smierdzi - garazuje auto ale ty chyba tez moze jakis gryzon wszedl do instalacji:) lub uzywasz jakis mocnych zapachow w aucie ?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W garażu. Jak wszystkie poprzednie (żaden nie śmierdział).

 

Jeżeli masz jakaś teorie, to proszę podziel się nią zamiast cedzić pytania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchaj ja tez mam z roku 12' nic nie skrzypi i nie smierdzi - garazuje auto ale ty chyba tez moze jakis gryzon wszedl do instalacji:) lub uzywasz jakis mocnych zapachow w aucie ?!

 

Zapachów nigdy nie używam, a gryzoń czy inne ścierwo cuchnęłoby cały czas - w moim przypadku smród znika po najwyżej 20 sekundach od włączenia silnika i nawiewu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W garażu. Jak wszystkie poprzednie (żaden nie śmierdział).

 

Jeżeli masz jakaś teorie, to proszę podziel się nią zamiast cedzić pytania :)

 

 

Jazda w mieście, to odkładający się brud, syf na filtrze, natomiast długie postoje pod "chmurką" to permanentna wilgoć. Zatem musisz udać się do ASO lub zakładu specjalizującego się klimatyzacją na przegląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejski "brud i syf" nie prowadzi do rozwoju grzyba pleśniowego i innych mikrobów, zaś postój pod chmurką niekoniecznie musi oznaczać ciągłą wilgoć (to niektóre garaże nigdy nie wysychają, nawet gdy "pod chmurką" panują saharyjskie warunki). Zresztą, rzecz w czym innym - jako się rzekło, poprzednie auta były traktowane identycznie - a w moim 10-letnim w momencie sprzedaży E46 ani razu mnie ten charakterystyczny smrodek nie doleciał.

 

Coś jest więc ewidentnie nie tak z moim F10; mam nadzieję że zrobią mi to w ramach bezpłatnego serwisu. Tylko co potem? Uleczą zapewne tylko objawy, nie przyczynę problemu. Może skropliny wody mają utrudnione ściekanie pod auto, i zostają w nawiewach? Spotkał się ktoś z tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ciekawy a raczej nieciekawy masz problem jak na nowy samochod. Ja moge tylko potwierdzic ze moj ma 2 lata juz i mimo ze

Nic z klima nie robilem z wyjatkiem wymianh filtra kabinowego to nic nigdy nie smierdzialo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co zrobić to wyczyścić układ klimatyzacji (odgrzybianie) i wymienić filtry. Auto masz na gwarancji więc niech ASO stanie na wysokości zadania

Solidne działające Stare POLSKIE TELEFONY RWT/T4 /wyprzedaż kolekcji/. Doskonałe jako ozdoba mieszkania, kancelarii, gabinetu lub biura

Więcej w linku: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=4319457

/Dla forumowiczów BMW-klub.pl możliwy rabat/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcielibyśmy odnieść się do zarzutów jakie w tym temacie padły pod naszym adresem, szczególnie tych, zawartych we wpisie użytkownika Outside - są one bardzo poważne i bardzo żałujemy, że tak późno na nie trafiliśmy.

 

Każdemu, kto prowadzi działalność, bez względu na to, czy związaną z auto detailingiem czy jakąkolwiek inną, zdarzają się wpadki - myślę, że uczciwie jesteśmy w stanie przyznać, że nam kilka razy też się to przytrafiło.

Okres czerwca/lipca zeszłego roku był dla nas bardzo obfity w klientów z BMW F10, więc nie mamy pewności, o które auto może chodzić - nie przypominamy sobie jednak, by podobna sytuacja miała w tamtym okresie miejsce, a słowa przypisywane pracownikom firmy wydają się być wręcz niemozliwe.

 

W tamtym czasie nie dostaliśmy sygnału od żadnego z klientów, że z wykonaną przez nas pracą coś było nie tak - jeśli taka informacja do nas dociera i faktycznie ma uzasadnienie, klient otrzymuje kompletną usługę na swoim aucie całkowicie za darmo, a zwykle staramy się dodatkowo pomóc z transportem auta i jak tylko to możliwe ułatwić kolejną wizytę. To jest nasz standard i podstawa budowania uczciwych i partnerskich relacji z klientami.

 

Dokładamy wszelkich starań, aby każdy klient opuszczający CarSPA był w 100% zadowolony - jeśli nie jest, może w każdej chwili liczyć na nasze zaanagżowanie, aby auto po naszej usłudze sprostało jego oczekiwaniom.

 

Tym samym chcielibyśmy poprosić użytkownika Outside o jak najszybszy kontakt z nami - dołożymy wszelkich starań, aby zatrzeć negatywne wrażenie, jakie mógł odnieść. Żałujemy jednocześnie, iż informacja, jaka została przekazana za pośrednictwem forum nie dotarała do nas od razu po usłudze i w równie bezpośredniej formie.

 

 

pozdrawiamy

 

zespół CarSPA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Mam problem! Na siedzeniu pasazera mam plame, wydaje mi sie ze od czarnego tuszu. Nie chce zejsc za pomoca mydla ani srodkow do "normalnego" czyszczenia skory. Czy znacie koledzy moze jakis srodek krory z jednej stronie skutecznie zadziala a z drugiej nie wypali dziury w fotelu?

 

 

Popatrzcie jak to wyglada :cry:

 

http://i39.tinypic.com/3356ook.jpg

Edytowane przez Michael1916
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim X3 mam tapicerkę skóra+ materiał (ostrygowa) i na części materiałowej mam dwie plamy średnicy 2cm. Wygląda to jak mokre, przetarłem mokrą mikrofibrą ale to nic nie dało tylko pogorszyło, bo teraz jest jedna jaśniejsza duża plama (ślad po mikrofibrze) plus te dwie co były. :mad2:

Próbowałem parą, też lipa.

:? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie czyście skóry WODĄ lub PARĄ, to ją niszczy.

Colourlock Strong jest bardzo dobry, ale można już nim zrobić szkodę, trzeba go używać ostrożnie i szybko wycierać, np nie zostawiać na pół godziny na tapicerce.

Można też użyć odplamiacza do tuszu, atramentu, Allegro -> "Usuń długopis, tusz , atrament ze skóry"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.