Skocz do zawartości

Olej Schell półsynetetyk, czy warto lać do 328?


tresor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam punkty na schellu i moge wymienić je na olej schella. Teraz mam mobila półsyntetyka, nie wiem czy schell robi dobre oleje do bmw.. Gdzieś czytałem, że schell zniszczył silnik w e36 320. Prosze o rady znających sie na tym temacie. Dzięki!
kocham moją bejke!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakies pol roku temu zalalem ten olej (schel helix 10w40) do swojej e36 325i ,nie polocem tego oleju, przed wymiana bylo wszystko ok a po zaczol mi sie robic bialy osad na korku wlewu,szybko zmienilem go na `mobil s 10w40 i jak narazie jest wszystko wporzadku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję Olej Schela od początku przygody z BMW. Jak kupiłem samochód (przywiozłem) to w bagażniku było opakowanie właśnie po Schelu i Aral-u, obydwa to 10W 40. A że w Polsce trudno dostać Aral, zacząłem używać Schel-a. A tak w ogóle to jest produkt niemiecki i jest nawet informacja na opakowaniu że jest dedykowany właśnie do BMW. Więc obawy można porzucić.

 

Pozdrawiam

http://ziomal.resmoto.com - Strefa BMW serii 3.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakies pol roku temu zalalem ten olej (schel helix 10w40) do swojej e36 325i ,nie polocem tego oleju, przed wymiana bylo wszystko ok a po zaczol mi sie robic bialy osad na korku wlewu,szybko zmienilem go na `mobil s 10w40 i jak narazie jest wszystko wporzadku

Ten bialy osad mogl swiadczyc o tym ze olej sie zaczynal wazyc z tym ktory byl zalany przed nim a druga opcja to tak ze byla to pora gdzie jest w powietrzu duza wilgotnosc i ten osad wystepuje czesto, no i trzecia mozliwosc autko dlugo stalo i wilgoc sie w silniku zebrala

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oleje Shella są moim zdaniem bardzo dobre i nie odbiegają jakością od wyrobów Mobila.

Osad mógł być wywołany tak jak mówi Centrino dużą wilgotnością.

A sam śmigam na Castrolu, choć prawda jest taka, że oleje z górnej półki niewiele się różnią.

BMW E30 316i 1.8 M10B18 coupe

BMW E30 318i M40 coupe

BMW E34 525td touring

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam nie stosuje ale slyszalem ze wlasnie lepiej lac oleje koncernow paliwowych kupowne na ich stacjach niz castrol, elf czy mobil ( u nas nie maja swoich stacji) kupowany w sklepie bo podobno strasznie podrabiaja...

Ja ostatnio stosuje lotos, bo wymieniam olej raz w miesiacu nie troche mi szkoda kasy na drozszy, ale ni moge narzekac, lepszy swiezy lotos niz stary mobil...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.