Skocz do zawartości

F25 Klapa bagażnika sterowana pilotem


dandanio

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w europejskiej wersji F25 jest możliwosc zamkniecia klapy bagaznika z pilota? Czy rowniez mozna z pilota zamknac okna i szyberdach? Chodzi mi o wersje z opcja "Power Liftgate". Bo ja zamknac klape moge tylko guzikiem na tejze klapie, pilotem i guzikiem w kabinie moge tylko otworzyc... :duh:

Kiedyś było tak:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No i znowu - witajcie Koledzy: Patryk u mnie zaprogramował zamykanie klapy z pilota (trzeba dłużej przytrzymać ten przycisk od klapy) oraz domykanie okien i szyberdachu (dłużej przycisk zamykania auta), oraz składanie lusterek bocznych (jeszcze dłużej przycisk zamykania auta). Przy otwieraniu auta lusterka się rozkładają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w europejskiej wersji F25 jest możliwosc zamkniecia klapy bagaznika z pilota? Czy rowniez mozna z pilota zamknac okna i szyberdach? Chodzi mi o wersje z opcja "Power Liftgate". Bo ja zamknac klape moge tylko guzikiem na tejze klapie, pilotem i guzikiem w kabinie moge tylko otworzyc... :duh:

 

Amerykanie, chyba "boją się" tej opcji - zamykania i domykania z kluczyka :norty:

Da się to przeprogramować, o ile znajdziesz u siebie odpowiedniego "magika"...

pozdr.,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w europejskiej wersji F25 jest możliwosc zamkniecia klapy bagaznika z pilota? Czy rowniez mozna z pilota zamknac okna i szyberdach? Chodzi mi o wersje z opcja "Power Liftgate". Bo ja zamknac klape moge tylko guzikiem na tejze klapie, pilotem i guzikiem w kabinie moge tylko otworzyc... :duh:

 

Potwierdzam w europejskiej wersji ktora posiadam da sie tak zamknac klape z pilota. Tak jak mozna ja otworzyc z pilota, tak i mozna zamknac ( tylko by zamknac juz musisz trzymac non stop guzik od klapy na pilocie az do calkowitego zamkniecia sie lub do tej wysokosci, ktora sobie zyczysz. ( oczywiscie musisz miec elektryczna klape, ale to masz) Swoja droga z zamykaniem klapy z pilota spotykam sie pierwszy raz i bardzo mi sie to podoba ( do tej pory w elektrycznej klapie, mialem tylko otwieranie sie z pilota - a zamykanie guzikiem w klapie bagaznika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam amerykańską wersję auta (X6) i działa tak jak napisałem wyżej.

 

Tylko temat jest o X3 F25 nie X6, wiec moga wystepowac roznice. Ale czy sa na pewno tego nie wiem :) W kazdym razie z X6 lepiej nie robic zamieszania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym BMW które ma elektrycznie sterowaną tylna klapę można zamknąć ją z pilota, trzeba trzymać przycisk do całkowitego zamknięcia. Jest tak ze względów bezpieczenstwa.

www.bmw-uzywane.com

http://img115.imageshack.us/img115/7632/88263882bl9cn0.jpg

M3 3.0 E36 '95 Turbo - okolice 500 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym BMW które ma elektrycznie sterowaną tylna klapę można zamknąć ją z pilota, trzeba trzymać przycisk do całkowitego zamknięcia. Jest tak ze względów bezpieczenstwa.

 

Pozwolę sobie się z kolegą nie zgodzić. W X3 F25 z opcją "Automatyczne otwieranie/zamykanie klapy bagażnika (S0316)" klapa otwiera się oprócz tradycyjnego sposobu za pomocą pilota oraz guzika w kabinie, ale zamyka się już jedynie guzikiem umieszczonym na klapie. Długotrwałe trzymanie przycisku od klapy na pilocie lub tego od klapy w kabinie nie pomaga. Doradca w serwisie potwierdził, że w tym modelu tak to działa.

 

Kolega w swoim BMW serii 5 F10 ma funkcję zamykania klapy pilotem ;)

Szkoda że w naszym modelu to nie działa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W każdym BMW które ma elektrycznie sterowaną tylna klapę można zamknąć ją z pilota, trzeba trzymać przycisk do całkowitego zamknięcia. Jest tak ze względów bezpieczenstwa.

 

taaaa, jasne...

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

a nie ma informacji na ten temat w instrukcji obslugi?

 

z pewnoscia nie jest prawda, ze kazde BMW z elektryczna klapa mozna zamknac pilotem - w US ta funkcjonalnosc jest wylaczona

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

ja nie pisze, co mozna zrobic, tylko jak jest fabrycznie ustawione (napisalem, ze funkcjonalnosc jest wylaczona a nie ze jej nie ma)

 

wiem, ze duzo rzeczy mozna samemu ustawic, jakbym chcial, to bym kupil kabel za $40 i sam bym to ustawil (lacznie z takimi sprawami jak domykanie szyb, szyberdachu itp.), nie robie tego, bo chce miec gwarancje na 4 lata

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie pisze, co mozna zrobic, tylko jak jest fabrycznie ustawione (napisalem, ze funkcjonalnosc jest wylaczona a nie ze jej nie ma)

 

wiem, ze duzo rzeczy mozna samemu ustawic, jakbym chcial, to bym kupil kabel za $40 i sam bym to ustawil (lacznie z takimi sprawami jak domykanie szyb, szyberdachu itp.), nie robie tego, bo chce miec gwarancje na 4 lata

Zgadza się, nic nie trzeba przestawiać, klapa się zamyka tak jak napisałeś. Fajny bajer, nie wiedziałem że tak można. Dzięki kolego Macznik :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, ze duzo rzeczy mozna samemu ustawic, jakbym chcial, to bym kupil kabel za $40 i sam bym to ustawil (lacznie z takimi sprawami jak domykanie szyb, szyberdachu itp.), nie robie tego, bo chce miec gwarancje na 4 lata

Kabelek za $40 nie dziala, sprawdzalem. Mamy nowsza wersje can-busa i do tego potrzeba naprawde specjalistycznego sprzetu (tak mi powiedzial kolega nerwus z forum obok).

 

Gwarancje za 4 lata bedziesz mial, szczegolnie w US, takie drobiazgi nie powoduja utraty gwarancji, dzieki "Magnuson-Moss Warranty Act of 1975", dlatego to dealer (albo BMW of NA) bedzie musial udowodnic przed sadem, ze to Twoje nieautoryzowane poprawki byly przyczyna usterki. A z tym, to powodzenia...

Kiedyś było tak:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

poszukaj na forum bimmerfest postow blue dragon - kabel za $40 dziala w MY11/12 (przynajmniej w X5)

 

dzieki za linka - poczytam sobie po urlopie i moze sie skusze :)

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, bo Wasze E70 sa przestarzale, ten kabelek o ktorym pisze blue dragon nie dziala z zadnym z samochodow serii F... Niestety... VCDS z moim drugim autem stanowi praktycznie nierozlacznosc. :) Edytowane przez dandanio

Kiedyś było tak:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pominmy milczeniem pewne kwestie jakosciowe rozniace e70 i f25 :)

Nie widze zadnych. :D Zapraszam na przejazdzke przy najblizszej wizycie. :mrgreen:

Kiedyś było tak:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne tylko że jest wiele ukrytych opcji które trzeba samemu (albo z pomocą magika) aktywować. Serwis przeważnie nie ma o tym pojęcia a są to na prawdę przydatne bajery - ta klapa, domykanie szyb i dachu, składanie lusterek...,

 

To zamykanie klapy pilotem jest dla mnie bardzo wygodne bo: moja zona ma całe 1,55 wzrostu i kiedy klapa była otwierana na maxa to albo musiała podskakiwać albo prosić jakiegoś wysokiego pana pod sklepem o pomoc w zamknięciu.

A kiedy ustawiłem na niżej to ja się waliłem w czoło... Teraz to luksus... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skoro juz jestesmy przy trikach, to widzieliscie ten z ukrytym menu na wyswietlaczu? :cool2: :mrgreen:

Kiedyś było tak:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skoro juz jestesmy przy trikach, to widzieliscie ten z ukrytym menu na wyswietlaczu? :cool2: :mrgreen:

Nie do końca kapuję jak to wykorzystać, ale na tablicy zegarów widać wyświetlane elementy, coś a'la asystenta pasa ruchu...., którego chyba nie można było zamówić. Mnie natomiast interesuje tzw. asystent martwego pola. Kurcze, by mi się to przydało. Wie ktoś może czy można coś takiego domówić, dorobić, doprogramować.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A skoro juz jestesmy przy trikach, to widzieliscie ten z ukrytym menu na wyswietlaczu? :cool2: :mrgreen:

dandanio, jak będziesz miał więcej takich smaczków to się dziel! Wielkie dzięki tę wstawkę :cool2: .

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.