Skocz do zawartości

E39 528 1997r Brak wolnych obrotów


Mariusz 528 touring

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam drobny problem z autem. W niedziele podjechałem na stację benzynową, zgasiłem auto i po zatankowaniu jak zapaliłem to już nie miałem wolnych obrotów. Po lekkim dodaniu gazu wszystko było Ok, natomiast po zdjęciu nogi z pedału gazu auto gasło. Po podłączeniu kompa okazało się, ze czujnik położenia wału korbowego nie daje sygnału więc go wymieniłem i równocześnie wyskakuje błąd USZKODZONY CZUJNIK TEMPERATURY POWIETRZA DOLOTOWEGO (i obok nr 14). Obroty pokazuje dobrze, natomiast dalej brak jest wolnych obrotów. Myślałem, że może to być przepływomierz więc na chwilkę wymieniłem na inny ale nic to nie pomogło. Myślałem, że może być czujnik temperatury powietrza dolotowego ale z tego co sprawdzał kumpel u którego zostawiłem auto to jest dobry. Bojer się troszkę dłubać w ciemno, żeby czegoś więcej nie popsuć i nie wyrzucać kasy w błoto na niepotrzebne części. Jeśli ktoś miał podobny problem lub wie jak temu zaradzić to bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam wszystkich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za obroty biegu jałowego odpowiada tzw. "silniczek krokowy" warto go sprawdzić, a jeśli tam wszystko będzie ok to oblukaj wężyk od podciśnienia też może trochę namieszać
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik założyłem używkę ale oryginalny. Z tego co wiem to BMW nie przepada za tanimi podróbkami wszelkiego rodzaju czujników. A przy okazji to serdeczne dzięki za podpowiedzi. Wyjąłem krokówkę i okazało się że była tak zatarta, że dopiero śrubokrętem mogłem go ruszyć. Założyłem inną i autko śmiga jak nowe:). Odnośnie wyskakującego błędu dot. temp powietrza dolotowego to muszę wymienić czujnik temp powietrza dolotowego w kolektorze. Kwestia 2 min pracy. Czujnik kosztuje ok. 75 zeta w ASO. Jeszcze raz serdeczne dzięki za podpowiedź. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.