Skocz do zawartości

Dalszy problem z dwójką?


Dia20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kiedyś pisałem że po wymianie sprzęgła i dwumasu wchodzi bardzo krótko drugi bieg i czasami wyskakuje gdy rozpoczynam jazdę. Myślałem że to sie musi wszystko dopasować(zrobiłem około 2000km). Lecz problem nadal jest teraz sie nasilił gdy rano jest zimno tzn gdy wbijam drugi bieg to on poprostu wyskoczy nie kiedy też za drugim razem(chyba że wbije go na prawde na siłę to wtedy zdarza sie że nie wyskoczy), dopiero później jak wrzucę już kolejne to drugi bieg nie wyskakuje, lecz nadal wchodzi bardzo krótko, krócej niż pozostałe biegi. Czym to może byś spowodowane? Może trzeba coś wyregulować? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPRAWDZ OLEJ W SKRZYNI i daj znac czy pomoglo (oczywiscie dolej jesli jest zamalo , nie wymieniaj )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyn hamulcowy wymieniłem jakieś 3 miesiące temu odpowietrzając cały układ, wszystko było ok z biegami. Kończyło sie sprzęgło, wiec wymieniłem na nowe wraz z dwumasem. Od tego czasu wszystkie biegi chodzą normalnie oprócz tej dwójki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pozazdrościć..

 

Mam ten sam problem, ostatnio niestety jest coraz gorzej.. bieg wybija praktycznie za każdym razem jak dodam mocniej gazu.

U mnie najprawdopodobniej jest problem z synchranizatorem 2-go biegu, a jak wiadomo jest to część nie wymienialna - oczywiście w ASO.

W związku z tym trzeba będzie poszukać całej używanej skrzyni biegów i wymienić tylko ten synchronizator (pozostałe biegi są ok), lub całą skrzynię - tylko kupując używaną można trafić na gorszą (więc nie wiem czy jest sens).

 

W związku z tym mam pytanie, czy do modelu E91 318d (143KM) przed liftem '07r, skrzynia 6 manualna, będzie pasowała skrzynia od 320d (przed liftem, czy też po lifcie z inną mocą). Np. od modelu E90 320d 163KM.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2007 rok samochod i synchro biegu sie skonczylo ...jeszcze nie jest wymienialne :duh: co za syf nie samochody teraz robia. Pewnie przebieg jeszce do 150k nie dobil nawet?

Od poczatku uzytkujesz ten samochod ? U mnie biegi chodza jak w nowej skrzyni (wciaz wskakuja z odpowiednim oporem ). Moze poprzedni wlasciciel probowal wbijac 2ke bez sprzegla i polecialy synchro ...

Dla mnie masakra jakas...

Mam nadzieje ze uda Ci sie jakos znalesc to synchro bo wymiana skrzyni moim zdaniem (jak Twoja oprocz tego jest w dobrym stanie) mija sie z celem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, przebieg 112 tyś - zaznaczam że nie świeżo ściągnięte z Niemiec jako "igiełka" z tak niskim przebiegiem :)

Auto użytkuję od ponad roku, wcześniej jeździła praktycznie od nowości żona mojego znajomego, przez okres 2,5 roku i tutaj może być przyczyna (wiemy jak większość kobiet jeździ).

U mnie także pozostałe biegi wchodzą z odpowiednim oporem, dlatego uważam że nie ma sensu wymieniać całej skrzyni, tylko może kupić jakąś używkę na alledrogo i wymienić samo synchro..

Pytanie tylko jaką skrzynię mam szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.