Szymek3392
Zarejestrowani-
Postów
64 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Wydarzenia
Articles
Treść opublikowana przez Szymek3392
-
Witam, walczyłem z tym lub podobnym problemem co autor od ponad miesiąca. Podczas wolnej jazdy samochód miał stuki z przekładni kierowniczej. Zarowno podczas jazdy na wprost oraz podczas skręcania. Na postoju stuki były słyszalne tylko przy zgaszonym silniku i ruszaniu kierownicą. Na uruchomionym silniku, przy kręceniu kierownicą na postoju stuki nie występowały. Najpierw zacząłem od śruby napinającej listwę, po lewej stronie. Regulacja nie pomogła. Jako, że stuki pochodziły z prawej strony, postanowiłem wymienić drążek kierowniczy wewnętrzny. Nie pomogło. Trochę poszperałem w internecie i było trochę filmików na temat rozbierania i usuwania stuków z przekładni f10 i g30. Niektórzy rozbierali przekładnię i smarowali łożysko. Nie mam warunków do demontażu przekładni, więc zakupiłem smar do przekładni od BMW i przesmarowalem tylko listwę tak aby wyeliminować tą przyczynę. Nie pomogło. Niektóre osoby w internecie wspominały o napięciu pasa serwonapedu. To prosta czynność więc postanowiłem to zrobić. Napiąłem pas i stukanie stało się jeszcze głośniejsze, zaczęło występować nawet gdy kręciłem kierownicą na postoju. Chcąc wrócić do tego co było wcześniej, ponownie zluzowałem 3 śruby mocujące serwonaped i skręciłem ale tym razem bez mocnego napinania. Po tej czynności irytujące stuki z przekładni kierowniczej całkowicie ustały 🙂 ciekaw jestem na jak długo 🙂
-
Żaluzje chłodnicy f11 520d b47 zawsze otwarte
Szymek3392 odpowiedział(a) na Szymek3392 temat w F10, F11
Edit. Po odpaleniu silnika wentylator chłodnicy nie chodzi. Dodam jeszcze, że w btool, bez problemu mogę otwierać i zamykać klapy. Pod odłączeniu zasilania wentylatora chłodnicy klapy nie otwierają się, pozostają zamknięte po odpaleniu silnika. Ostatnim razem zrobiłem również trasę 1500 km. Po zjechaniu z trasy, zauważyłem wówczas, że w trakcie jazdy po mieście wskaźnik temperatury silnika wychylił się ponad połowę, a na dworze było tylko około 20 stopni. Wcześniej tak się działo w trakcie jazdy po mieście ale tylko w bardzo upalne dni. -
Witam, Ostatnio w moim BMW pojawił się problem z otwartymi żaluzjami chłodnicy. Żaluzje otwierają się tuż po odpaleniu samochodu i nie zamykają się. Jestem pewien, że jeszcze kilka dni temu wszystko było w porządku. Wówczas żaluzje zawsze były zamknięte i otwierały się tylko jak było bardzo gorąco przy jeździe z niewielkimi prędkościami lub na postoju. Dodam, że rok temu samochód przeszedł akcję Egr. Trzy miesiące temu zrobiłem chipa na 220km i 440Nm. Btool nie pokazuje żadnych bledow, temperatury płynu i oleju w porządku. Dodatkowo słyszę, że wentylator chodzi na niskim poziomie cały czas. Wczoraj gdy zauważyłem pierwszy raz, sprawdziłem od razu stan płynu chłodniczego i był trochę poniżej minimum. Nigdy wczesniej go nie dolewałem i chyba nawet nie sprawdzałem stanu, a samochód mam od 15 miesięcy. Czy komuś udało się rozwiązać ten problem? Wiem, że na forach był podobny temat ale zero rozwiązań.
-
Witam, walczę z popularnym problemem w silniku N43 czyli 30c1 i zapalającą się kontrolka oleju. Kontrolka zapala się na rozgrzanym silniku po dłuższej trasie zarówno w trakcie jazdy oraz po zatrzymaniu samochodu. Do tej pory wymieniłem czujnik ciśnienia i elektrozawór. Ostatnio śledziłem ciśnienie oleju w Btool i zaobserwowałem, że samochód raczej nie ma problemu z niskim ciśnieniem. Ciśnienie aktualne zazwyczaj jest wyższe od oczekiwanego lub czasami niewiele niższe. Zauważyłem jednak, że po trasie, na niskich obrotach wartość ciśnienia aktualnego chwilowo wzrasta do ponad 4000hpa w momencie gdy oczekiwana jest około 2000hpa. Czy to może być związane z problemem? Co może być przyczyną? Co jeszcze sprawdzić w samochodzie? Dodam, że samochód zakupiłem używany i kontrolka pierwszy raz zapaliła mi się rok temu od razu po pierwszej wymianie oleju po zaparkowaniu samochodu pod domem.
-
BMW f34 WBA3Y91080D397973
Szymek3392 odpowiedział(a) na Szymek3392 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedaż
Dzięki za odpowiedz 🙂 faktycznie lepiej dozbierac i kupić takie autko z pewna historia bez niespodzianek 🙂 -
Mały update, u mnie po 12tkm od wymiany tych drążków ctr spokój, zero stuków z zawieszenia w gorące dni.
-
Witam, byłem ostatnio oglądać BMW f34 o takim numerze vin jak w tytule. Ogłoszenie znalazłem na oto moto i śledzę je od jakiegoś czasu. Samochód napewno miał uszkodzony przod czego sprzedający (komis) nie ukrywa. Wykupiłem raport i okazuje się, ze faktycznie 2 lata temu w Czechach miał szkodę, do Polski trafił pod koniec zeszłego roku. Trochę dziwi mnie fakt, ze od szkody 11.2021 do dzisiaj przejechal tylko około 10tkm. Samochód technicznie sprawny. Silnik pracuje bdb, zero wycieków oprócz małego zapocenia koło wtryskiwaczy. Pojechałem nim na stacje diagnostyczna i również wszystko bdb. Aktywne zawieszenie, amortyzatory przod ponad 80% tył 65%. Podwozie bez rudej, skorodowane jedynie elementy zawieszenia i zaciski hamulcowe. Zero jakichkowiek wycieków w napędzie i spękanych gum w zawieszeniu, brak luzów. Hamulce stan bdb poza faktem, ze podczas hamowania w trasie tłucze lewe tylne koło, tak jakby tarcza była uszkodzona. Diagnosta mierzył hamowanie na obwodzie tarczy i twierdził, ze wszystko Ok i tarcze proste. Sprzedawca mówi, ze to od korozji z placu - faktycznie tarcza trochę skorodowana ale bez rantow w ładnym stanie. Zawieszenie prawy przod robione po kolizji. Skrzynia zmienia biegi płynnie, nie szarpie, silnik ma moc itp. Niepokoi mnie fakt, ze pod maska brakuje kilku plastików. Z tego co udało się zauważyć to niechlujnie złożona chłodnica z brakiem górnej plastikowej olsony. Chłodnica opada z jednej strony tak jakby brakowało jakiegoś mocowania. Cały przod był robiony. Nowy zderzak i lampy. Maska i błotniki tez ruszane bo widać po mocowaniach. Podłużnice całe i nie widać aby coś było wyciągane itp. Samochód jedzie prosto, nie ściąga podczas jazdy i hamowania. Bimmer Check nie znalazł żadnych błędów na silniku ale wysypał masę błędów związanych z kolizja, poduszki powietrzne, lampy, aktywny tempomat, ABS i wiele wiele innych. Na desce nic nie swieci. Żałuje, ze nie zrobiłem zrzutu. Niepokoi ten fakt ponieważ można podejrzewać, ze samochód został niechlujnie zrobiony na handel czy coś w tym stylu, zwłaszcza pamiętając o tej chłodnicy. Boje się niedzialacych systemów bezpieczeństwa co raczej trudno sprawdzić. Cena atrakcyjna ale dużo niewiadomych. Co sądzicie koledzy forumowicze?
-
U mnie przekładnia wygląda na ZF. Jest taka sama jak ZF na zdjęciu w linku, który podesłałem. Dzisiaj zrobiłem 600 km, w szczycie było 30 stopni. Zero stuków :) mój problem uważam za rozwiązany. Dodatkowo po tych czynnościach samochód prowadzi się znacznie lepiej. Nie pływa po drodze tak jak wcześniej, jedzie bardzo pewnie i o wiele lepiej wybiera nierówności, kierownica chodzi troszkę ciężej ale samochód jedzie jak po sznurku. Wcześniej na autostradzie musiałem cały czas delikatnie korygować kierownicę to w prawo to w lewo. Zastanawiałem się dlaczego tak gowniano działa układ kierowniczy w tym aucie w trybie comfort - to znaczy bardzo lekko. Miałem odniesienie do Forda Mondeo 2.0 w dieslu z 2020 roku, który to prowadził się lepiej od mojego f31. Teraz w bmw jest tak jak ma być. Dodatkowo wczesniej borykałem się na oponach letnich z drganiami na kierownicy przy prędkości 80-90 km/h. Teraz nie ma już tego problemu.
-
Witam, samochód to bmw f31 320d, rok produkcji 07.2014. W sobotę zabrałem się za wymianę tych drążków. Zauważyłem dwie rzeczy: przekładnia firmy ZF oraz drążki firmy CTR. Na przegubach drążków widoczne były ślady korozji zmieszane ze smarem. Wyglądało to tak samo jak na zdjęciu w linku, który załączyłem wcześniej. Drążki wymieniłem na nowe Lemfordery, a końcówki zostawiłem stare bo nie miały żadnych luzów. Dodatkowo skasowałem luz poprzeczny na maglownicy od strony kierowcy bo był dosyć spory. Poskladalem wszystko i cisza. Dzisiaj 34 stopnie i póki co zero stuków. Podjadę jeszcze dzisiaj sprawdzić zbieżność pomimo ze nic nie ściąga i kierownica wraca ładnie na środek. Podczas wymiany naznaczyłem nowe drążki dokladnie tak jak było na starych i podkręcałem. Pojeżdżę trochę to dam znać czy irytujące stukanie nie powróciło. W weekend zrobię 600 km wiec będzie dobry test :) przyczyny u mnie mogły być dwie. Drążki oraz luz. Niestety nie sprawdzałem pomiędzy dwoma czynnościami naprawczymi czy stukanie ustało tylko po jednej z nich. Dodam jeszcze, ze jeden z drążków prawdopodobnie był już wcześniej wymieniany ponieważ drugi wyglądał na starszy oraz był strasznie zapieczony.
-
Witam, samochód to bmw f31 320d, rok produkcji 07.2014. W sobotę zabrałem się za wymianę tych drążków. Zauważyłem dwie rzeczy: przekładnia firmy ZF oraz drążki firmy CTR. Na przegubach drążków widoczne były ślady korozji zmieszane ze smarem. Wyglądało to tak samo jak na zdjęciu w linku, który załączyłem wcześniej. Drążki wymieniłem na nowe Lemfordery, a końcówki zostawiłem stare bo nie miały żadnych luzów. Dodatkowo skasowałem luz poprzeczny na maglownicy od strony kierowcy bo był dosyć spory. Poskladalem wszystko i cisza. Dzisiaj 34 stopnie i póki co zero stuków. Podjadę jeszcze dzisiaj sprawdzić zbieżność pomimo, ze nic nie ściąga i kierownica wraca ładnie na środek. Podczas wymiany naznaczyłem nowe drążki dokladnie tak jak było na starych i poskrecalem. Pojeżdżę trochę to dam znać czy irytujące stukanie nie powróciło. W weekend zrobię 600 km wiec będzie dobry test :) przyczyny u mnie mogły być dwie. Drążki oraz luz. Niestety nie sprawdzałem pomiędzy dwoma czynnościami naprawczymi czy stukanie ustało tylko po jednej z nich. Dodam jeszcze, ze jeden z drążków prawdopodobnie był już wcześniej wymieniany ponieważ drugi wyglądał na starszy oraz był strasznie zapieczony.
-
Tego nie wiem. Rozbiorę to sprawdzę. Części kupię, najwyżej zwrócę jak wszystko będzie OK wedle tej instrukcji.
-
Cześć, u mnie to samo w f31. Jak zimno na dworze cisza, 25 stopni zaczyna stukać, 35 stopni tragedia. Byłem sprawdzić zawieszenie w upał na stacji diagnostycznej i nic nie wyszlo pomimo wystepujacych stukow. Zero luzów. Stuki pojawiają się podczas ruszania, hamowania oraz jak jest bardzo gorąco to praktycznie przy najechaniu na kazda większa nierówność. Stukanie pojawia się również na postoju podczas naciśnięcia rękoma przodu samochodu. Dźwięk dochodzi spod silnika. Chyba znalazłem rozwiązanie naszego problemu na zagranicznym forum. Użytkownicy pisał, ze pomogło. https://static.nhtsa.gov/odi/tsbs/2019/MC-10166230-9999.pdf. Przyczyna prawdopodobnie jest wadliwy drążek kierowniczy. Zalecają wymienic na Lemfordera. Wymienię drążki i dam znać czy pomogło :) ktoś kiedyś pisał, ze miał taki sam objaw w e90, wymienił całe zawieszenie i nie pomogło. Na końcu wymienił komplet drążków pomimo, ze po wyjęciu nie miały luzów. Po wymianie stuki ustały.
-
Dodam, ze 3 razy sprawdzałem zawieszenie, również ostatnio w upały jak stukało. Na stacji diagnostycznej nic nie wyszło. Zero luzów.
-
Witam, u mnie takie same objawy w f31. Jak jest powyżej 25 stopni zawieszenie z przodu stuka. Przy upałach 35 stopni jest tragedia. Znalazłem chyba rozwiązanie naszego problemu. Prawdopodobnie są to drążki kierownicze z wadliwej producji. Problem został opisany na stronie https://static.nhtsa.gov/odi/tsbs/2019/MC-10166230-9999.pdf. Mam zamiar wymienić kompletne drążki z dwóch stron na Lemforder. Zobaczę czy pomogło. Na forum, na którym to znalazłem pisali, ze pomogło.
-
No właśnie zastanawiałem się czy zrobić ten reset. Mam aktualnie 216000 km przebiegu i pokazuje mi do wymiany filtra 37000 km. Ogólnie dpf nie dopala mi się często wiec chyba nie jest jeszcze w jakimś złym stanie. Ostatnio dopalił mi się do około 3 mg sadzy i na tym zakończył dopalanie. Ostatnio zastosowałem k2 dpf cleaner. Zauważyłem, ze po tym poziom sadzy narasta wolniej niż przed. Moze wleje jeszcze jedna puszkę, zresetuje dpf i zrobię wypalanie. Dzisiaj trochę cieplej na dworze i drgania są wyraźnie mniej odczuwalne na cieplym silniku.
-
Dzisiaj włączyłem dopalanie dpf i na postoju w trakcie dopalania w aucie było cichutko i bez drgań... po zakończeniu dopalania drgania jak zwykle. Nie wiem już czym to może być spowodowane... wiem, ze podczas dopalania parametry się zmieniają ale co tak naprawdę powoduje te drgania... korekty wtryskiwaczy w normie. Na rozgrzanym silniku wszystkie poniżej pomiędzy -0,5 a 0,5.
-
Trochę poczytałem w necie i znalazłem jeszcze dwie potencjalne przyczyny do sprawdzenia. Wypranie dpf oraz sprawdzenie koła prasowego. Dzwoniłem do serwisu gdzie wymieniali mi poduszki i stwierdzili, ze na nowych poduszkach nie powinno tak się dziać i przyczyna leży w pracy silnika. Jestem wstępnie umówiony na sprawdzenie tego za dwa tygodnie i wówczas zobaczę co dalej :) może w międzyczasie wyczyszczę dpf ale trochę nie chce mi się wierzyć czy to jest przyczyna wibracji silnika.
-
I to jest myśl. Ojciec kupił 320d e91 i miał właśnie podniesione obroty do 900. Silnik chodził cichutko na jałowym. Już wiem dlaczego. Jemu jednak przeszkadzały te podniesione obroty bo twierdził, ze auto mu szarpie przy ruszaniu (manual) i kazał je obniżyć. Ja jeździłem tym autem i nic nie szarpało. Po obniżeniu obrotów do 800 odebrałem auto od mechanika i drgało tak jak moje. Zastanawiałem się co jest przyczyna bo jeszcze robił mu kilka rzeczy. Teraz już wiem, ze ktoś celowo je podniósł aby samochód nie drgał. Czy takie podniesienie obrotów przykładowo do 900rpm nie będzie szkodliwe dla automatycznej skrzyni? Przykładowo gdy stoje w korku i co chwile mam wciśnięty hamulec. Wówczas sprzęgło w wyniki większego momentu nie będzie mocniej obciążone? Samochód drży gdy schodzi do poziomu obrotów jalowych. Na wciśniętym hamulcu jest gorzej niż na P. Najgorzej drży na hamulcu i R. Pozdrawiam
-
Witam ponownie. Zakupiłem b-Tool. Na desce rozdzielczej nie wyświetla mi żadnego błędu dpf. Po zeskanowaniu błędów btoolem wyświetliło błąd 244800. Wiecie może co on oznacza? Parametry dpf to sadza 15mg, a popiół 51 mg. Pokazuje, ze do wymiany dpf zostało 41 000 km. Po wymuszeniu dopalania sadza spadła do około 3 po czym znowu zaczęła narastać. Czekać czy dac dpf do mycia? Ogólnie samochód nie dymi i ma moc. Wymieniłem w serwisie poduszki silnika na nowe i ogólnie silnik jest cichszy zarówno na postoju i podczas jazdy ale pojawiły się jeszcze mocniejsze drgania karoserii na postoju. Drgania w trakcie jazdy są praktycznie niewyczuwalne i silnik jest o wiele cichszy niż przed wymiana. Wcześniej w trakcie jazdy na wyższym biegu 1000-1500 obrotów było czuc drgania karoserii. Teraz tego nie ma. Problem tylko z tym postojem. Samochód ma duże drgania wyczuwalne na kierownicy i siedzeniu. Znikaja całkowicie tylko w ciepłe dni +20 stopni na bardzo dobrze dogrzanym silniku. Wówczas jest cicho i bez drgań jak w benzynie. Nie mam już pomysłów jak pozbyć się tych drgań. Czy rzeczywiście powodem może być przytkany dpf? I co z tym błędem 244800? Niektórzy pisali, ze udało im się pozbyć go poprzez wymianę dpf ale później pojawiły się inne problemy z czujnikiem ciśnienie spalin itp.
-
Zakupiłem bimmer Tool ale adapter, który posiadam chyba jest za stary. Niby łączy się ale jak włączam, któryś z modułów to wyskakuje błąd i nie wyświetla żadnych informacji. Musze zakupić inny adapter. Byłem dzisiaj wymienic olej i filtry w serwisie. Poprosiłem mechanika aby oglądnął auto pod spodem i zobaczył czy coś jest do roboty. Po oględzinach pokazał mi, prawa poduszkę silnika. Wygląda na zużyta. Nie siedzi całkowicie ale porównując do lewej jest o wiele niższa i wyraźnie widać ślady łapy silnika na aluminiowym korpusie poduszki. Podczas obciążenia silnika pewnie siada całkowicie. Wymienię w niedalekiej przyszłości obydwie i dam znać czy pomogło.
-
Tak, na postoju, na luzie tez. A jak sprawdzić czy dopala się dpf? W 118d dopalanie włączało się w trakcie jazdy przy osiągnięciu kilkuset stopni (nie pamietam dokładnej wartości) na czujniku temperatury spalin. Warunkiem była również jazda z prędkością obrotowa chyba powyżej 2000.
-
Witam, wydaje mi się, ze silnik w moim bmw chodzi za głośno i za mocno drży. Czasami zdarza się jednak, ze chodzi o wiele ciszej niż zazwyczaj i nie słychać go prawie w ogóle w kabinie, i nie czuć żadnych drgań. Nie potrafię określić dlaczego tak się dzieje. Przykładowo, dzisiaj po umyciu samochodu na myjce bezdotykowej chodził cichutko i bardzo kulturalnie. Przed myciem było tak jak zawsze czyli głośno. Ostatnio miałem okazje prowadzić e91 z dieslem n47 i mocą 177km i był o wiele cichszy od mojego f31. Czy ktoś ma pomysł dlaczego tak się dzieje i gdzie szukać przyczyny? Pamietam, ze kiedyś w e87 z n47 miałem identyczny problem. Nigdy nie udało mi się do końca zdiagnozować przyczyny.
-
Panowie, zamieszczam link do filmu z pracą silnika w moim BMW. Czy tak to powinno chodzić? Film został nagrany z samego rana po pierwszym uruchomieniu silnika. Mam Jeszcze jedno pytanie. Około 5s po odpaleniu silnik zaczyna chodzić wyraźnie głośniej i trochę mocniej drga. Da się to usłyszeć na filmie na samym początku. Czy to jest normalne w tym motorze?
-
Dźwięk z przełącznika (dźwigni) zmiany biegów Zf8hp45
Szymek3392 opublikował(a) temat w F30, F31, F34, F80
Witam, mam pytanko. Czy to normalne, ze podczas zmiany pozycji skrzyni biegów przykładowo z N na D słychać tak jakby dźwięk silniczka (chrobotanie) z okolic przełącznika? Wydaje mi się, ze dzisiaj usłyszałem u mnie W BMW pierwszy raz coś takiego. Czy tak powinno być czy nie? Jeśli nie to czym to może być spowodowane? -
No najwidoczniej tak było. Cykanie pojawiło się niemalże od razu po zatankowaniu Lotos Dynamic na pewnej stacji. Później wlałem LM i zatankowalem v-power lecz nie pomogło dopiero jadąc w trasie po ponownym zatankowaniu v-power i wlaniu BMW additiv niepokojący dźwięk ustal. Nie słychać bo ani podczas jazdy ani bezpośrednio przy pompie.