Skocz do zawartości

Zyggi

Zarejestrowani
  • Postów

    11
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Zyggi

  1. Glupota nie glupota jestem laikiem wiec co sie tutaj dziwic. Zreszta madrosci o zatrzymaniu wisko reka wyczytalem na tym forum wiec po prostu zrobilem jak pisza pomocni na forum.Teraz sie troche wstydze ze to zrobilem no ale ufalem temu forum bezgranicznie.
  2. To znowu ja zakupilem nowy termostat firmy BEHR. Jest jedna rzecz ktora nie wiem czy sie martwic. Na oryginalnym termostacie jest w czesci czolowej wchodzi w niego przewod. W behrze czegos takiego. Do tego nie wiem czy konektor fabryczny bedzie pasowal do konektora z termostatu Behra.Podobno elektryczny. Druga sprawa. Sprawdzilem rowniez wisko. Jeszcze przed odpaleniem auta na zimnym silniku wisko dziala z oporem. Po odpaleniu i nagrzaniu samochodu wisko dziala normalnie ale na biegu jalowym moge go zatrzymac reka.i przytrzymac bez problemow. Po wylaczeniu silnika ktory byl cieply wisko rowniez stawia opor i nie kreci sie na luzie. Mysle ze wisko stawia taki sam opor swiezo po pracy silnika jak i przed odpaleniem silnika. Czy zmienialibyscie wisko na moim miejscu. Czy prze wymianie termostatu musze sciagac wiatrak czy obejdzie sie bez tego. Pamietam w moim 316i compact musialem bo byl osadzony dosyc gleboko. Czy moge bez jakichkolwiek obaw o wystapienie bledow w komputerze i tak dalej odczepic konektor od oryginalnego termostatu i sprobowac przyczepic kabelek do termostatu behra niczym zaczne sciagac stary. Bo mysle ze nie ma potrzeba demontazu starego skoro behr moglby nie spasowac sie z fabrycznym konektorem. Co myslicie o moim wisko i szczerze mowiac co byscie zrobili na moim miejscu bo jak patrze no to wypisuje tutaj to powoli sie zastanawiam czy ja nie powinienem isc do lekarza najlepeij do Tworek:) http://www.gumtree.com.au/s-ad/adelaide-cbd/other-parts-accessories/bmw-e46-thermostat-with-housing-new-oem-free-postage/1005479270 to jest zdjecia tego co kupilem.
  3. Jak włączałeś ogrzewanie to gdzie była wskazówka? Piszesz ze wyłączyłeś u temp wróciła do połowy czyli była bliżej niebieskiego pola? Napisz trochę dokładniej bo nie wiadomo w którą stronę wskazówka się wychyla :) Po przejechaniu 2-3 km wskazowka byla dokladnie w polowie skali wskaznika temperatury. Po wlaczeniu ogrzewania wskazowka zaczela przechylac sie w lewo w strone niebieskiego pola. O jakies niecala 1/4 calej skali. Po wylaczeniu ogrzewania wrocila na polowe skali czyli stala doklanie w pionie. Po czym znowu wlaczylem ogrzewanie po dwoch minutach i wskazowka stala w polowie skali bez zmian. Zaparkowalem auto wylaczylem silnik zrobilem test 7 i pokazalo mi dokladnie 96. Co o tym myslicie? dziekuje z gory za zainteresowanie tematem i posty. Pozdro.
  4. Witam wszystkich. Aktualizacja: Wczoraj po przebyciu 6km ( odleglosc dom praca ) sprawdzilem stan cieczy w zbiorniczku taki sam jak byl. ( sprawdzalem na zimnym silniku pare godzin po dotarciu do pracy. Wczoraj po przejechaniu okolo 25 km autostrada / miasto sprawdzilem weze zaraz po wylaczeniu silnika. Gorny waz goracy dolny w miare cieply. Dzis w drodze do pracy po przebyciu 3 km wskazowka temp osiagnela dolkadnie polowe skali. Wlaczylem ogrzewanie temperatura zaczela spadac okolo cwiartke skali po czym wylaczylem ogrzewanie temperatura powoli wrocila do polowy , wiec znowu wlaczylem ogrzewanie i temperatura pozostala doklandnie w polowie skali. Na zwenatrz temp 9 stopni. Wylaczylem silnik zrobilem test numer 7 wynik 96 stopni. Pozniej sprawdze stan w zbiorniczku jak silnik bedzie zimny. W tym momencie nie wiem gdzie jestem ale bede obserwowal i dam znac wkrotce co i jak. Zaczne od wymiany plynu chlodniczego i przy okazji wymnienie termostat na nowy. Mysle ze nie zaszkodzi. A moze pomoze. Dziekuje za wszystkie odpowiedzi i podpowiedzi i pomoc i odezwe sie wkrotce. Pozdrawiam.
  5. Dziekuje za odpowiedzi i podpowiedzi. Mam jeszcze tylko jedno pytanie odnosnie weza dolnego. Daniel waz dolny ma byc zimny czy zimny swiadczy o wadliwym termostacie. Poniewaz u mnie gorny od termostatu idacy w prawo jest dosyc cieply ( goracy ale da sie dotkac bez poparzenia itd. ) Natomiast dolny pozostaje zimny nawet zaraz po eksploatacji auta. Przy czym na desce rozdzielczej strzalka utrzymuje sie dokladnie na srodku skali. Aha jeszcze jedw tym modelu zmienia sie sam termostat czy razem z obudowa zintegrowany ? Sorki za to pytanie ale jestem zoltodziob. Dziekuje za odpowiedzi i czekam na wiecej jesli mozecie. Pozdrawiam.
  6. Witam wszystkich. Ostatnio spotkala mnie niemila sytuacja z wysoka temperatura silnika. Dolalem wczoraj wody do poziomu plywak dokladnie przy gornej krawedzi zbiorniczka wyrownawczego. Dzis sprawdzilem na w miare chlodnym silniku lekko ponad niebieska kreske plywak nie podnosi sie przy odkreceniu nakretki zbiorniczka. Co moze byc przyczyna? Czy cieply/zimny silnik ma znaczenie przy zachowaniu plywaka ? Na oko nie widac miejsc gdzie bylby jakis wyciek. Oslona pod silnikiem czysta bez jakichkolwiek kleksow. Sprawdzilem przelewanie cieczy w zbiorniczku i strumien leci normalnie. Przy dodawaniu gazu wywnioskowalem i strumien sie zmienia poniewaz plywak sie podnosi i opada. Gorny przwod idacy od termostatu goracy ( cieply ) Dolny letni zeby nie powiedziec calkiem zimy. Pod nakretka wlewu oleju czysto nie ma majonezu etc. Poziom oleju jaki byl dwa miesiace temu taki jest. Bagnet czysty. Przy wlaczeniu silnika z ogrzewaniem wiatrak sie wlacza. Nie sprawdzilem tylko czy chlodnica jest ciepla czy zimna. ( Jesli mozecie i podpowiedziec to prosze powiedzcie jak sie do niej dostac i jaka powinna byc jej temperatura ) Co moze byc przyczyna ubytku ( jesli to ubytek ) ? Wywnioskowalem to po pozycji plywaka dzis rano. Auto stalo oczywiscie w takiej samej pozycji wczoraj przy dolewaniu wody i przy sprawdzaniu dzisiaj. Prosze o podpowiedzi co sprawdzic i gdzie szukac ? Dziekuje z gory za odpowiedzi i przepraszam moderatorow jesli nawalilem z dodawaniem tematu. Staralem sie ustosunkowac i poprawic moj post po przeczytaniu wiadomosci viewtopic. Dziekuje
  7. Witam wszystkich. Na samym poczatku chcialbym przedstawic sytuacje z ktora mnie spotkala. Jestem posiadaczem e39 520i. Wczoraj jadac na drodze ekspresowej w korku znaczaco podniosla mi sie temperatura silnika. Wskazowka osiagnela czerwone pole. Zatrzymalem sie na poboczu i schlodzilem silnik. Wiem ze zawalilem ale dolalem do ukladu zwyklej wody. ( do tego mineralnej ) Nastepnie odpalilem silnik i sytuacja sie nie powtorzyla. Dzis odpalilem silnik a zimno. W momencie rozgrzewania silnika wskazowka podnosila sie normalnie w tym momencie wlaczylem ogrzewanie i temperatura zaczela spadac. Nastepnie wylaczylem ogrzewanie i silnik osiagnal temperature 90 stopni ( dokladnie w polowie skali ) Po czym przy wlaczeniu ogrzewania zostala na tym samym poziomie. Jezdzac po okolicy po miescie auto sie nie grzeje bez znaczenia czy to z czy bez ogrzewania czy z ogrzewaniem trzyma temperature wlasciwa. Przy pracy na biegu jalowym widac strumien plynacy w zbiorniczku wyrownawczym , przy gazowaniu silnikiem plywak opada i wychodzi ku gorze przy odkreconym korku. ( co znaczy pewnie ze strumin jest silniejszy przy gazowaniu sprawdzalem sam patrzac na plywak nie mialem drugiej osoby do sprawdzenia ze mna ) Po wylaczeniu silnika gorny waz goracy , dolny prawie zimny lekko letni po przejechaniu moze 8 kilometrow na cieplym silniku. Co moze bylo nie tak ze zlapal mi temperature wczoraj. Nigdy sie nie zdazalo wczesniej. Czy wlewajac zwyklej wody moge jedzic autem do jutra poniewaz dzis mi nikt plynu nie zmieni. A nie chce zniszczyc silnika.( temperatura w nocy jakies 6 C w dzien jakies 13 do 20 stopni C. Jaki plyn zalecanie ( symbol czy kolor ) i ile litrow.( Prosze nie piszczie petrygo bo mieszkam za granica i tego tutaj nie ma ) Pytam sie bo nie wiem. Nie wiem jaki kolor powienien miec plyn i ile litrow wchodzi do ukladu. Gdzie moze znajduje sie ta srubka ktora sie odkreca przy bloku silnika do spuszczenia plynu w calosci. Prosze o odpowiedzi i pomoc i z gory przepraszam za haotyczne przedstawienie sytuacji. Jestem laikiem strasznym.
  8. Dziekuje wszsytkim za odpowiedzi zwlaszcza ta sotatnia. Na weekendzie zabiore sie za to i sprawdze co i jak. Pozdrawiam.
  9. Od jakiegos czasu uzytkuje BMW 316I COMPACT. Zauwazylem ostatnio szybkie opadanie wskaznika paliwa. Do tego swiezo po nocy wsiadajac do auta wyczuwa sie zapach benzyny we wnetrzu. Auto spala normalnie wg komputera w miescie 9.5 litra/100km Na trasie mniej wiecej 6.8-7.2l/100km. Auto jest po swiezej wymianie termostatu i serwisie. Czy mozliwe jest bym mial wyciek paliwa ? Czy ten model posiada taka przypadlosc? Wczesniej posiadalem a klase 140 i wystepowal ten problem. Podobno a klasy maja taka przypadlosc. I jeszcze jedno pytanie. Czy ma ktos moze schemat przewodow paliwowych ? ktoredy ida? jak do nich dojsc sprawdzic etc. Moze sprawdzajac uklad dojde czy wszystko jest w porzadku. Prosze o powazne opowiedzi ludzi znajacych sie w temacie. Z gory dziekuje.
  10. Zyggi

    Wysokie spalanie prosze o pomoc

    Dzieki za podpowiedzi. Zaczne rozgladac sie za temostatem wymienie i napisze na forum jak sie sprawy maja.
  11. Witam wszystkich. Mam problem wysokiego spalania w moim 316i comapct. Z tego co zauważyłem strzałka temperatury silnika znajduje się po prawej stronie niebieskiego pola. Prawie nigdy nie podnosi się wyżej. Z wyjątkiem jazdy miejskiej ale bardzo sporadycznie. Mało tego przebyłem autem 2300km ciągłej jazdy ( Polska - Anglia ) i wciąż wskazówka była w tym samym miejscu. ( prawa granica niebieskiego pola ). Z nawiewów biło ciepłym powietrzem ale nie gorącym ustawiając ogrzewanie na maksa. Do tego spalanie przy bardzo ekonomicznym trybie jazdy oscylowało w granicach 7.2 - 7.5 litra/100km. ( Sprowadzając auto z Berlina rok temu spalanie oscylowało 6.2l/100km. ) W mieście komputer pokazuje 12.5l/100km a czasami nawet 14 litrów ( jazda miejska temperatura na zewnątrz +17 Celcjusza ). Auto w czasie postoju utrzymuje okolo 800 obr/min. W czasie jazdy na luzie z górki utrzymuje 1000 obr/min. A zatem mam parę pytań: 1. Czy wada termostatu ma wpływ na spalanie ? 2. Czy wada czujnika temperatury silnika ma wpływ na spalanie ? ( mam na myśli ten niebieski 5V - mogę się mylić bo jestem laikiem ) 3. Gdzie powinienem szukać wady przy termostacie czy czujniku temperatury silnika ? 4. Czy jest sposób na sprawdzenie sprawności działania termostatu w jakiś sposób ( mam na myśli termostat wersji 316i bez możliwości wymontowania go z obudowy plastikowej taki mam w swoim aucie ) ? 5. Czy jest to normalne ze jadąc z górki na luzie auto utrzymuje 1000 obr/min a dopiero obroty opadają na 800 obr/min dopiero przy całkowitym zatrzymaniu auta ? Proszę o wypowiedzi forumowiczów znających temat. Sorki jeśli moje pytania są bezsensowne ale jestem laikiem nie mechanikiem Dzięki i pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.